• 0
    Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Çöp(m)adam çanta 16*9 cm

47,00
Ürün kodu :
16 0 W 1513_1
Marka :
Geri Kazanılmış

Çöp(m)adam, hayatları boyunca düzenli gelire sahip olmamış kadınlara fırsat sunan bir sosyal kalkınma projesidir. Unilever Türkiye ve Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri destekleriyle hayata geçen çöp(m)adam projesi kapsamında, Ayvalık ve İstanbul’da yaşayan 400’ün üzerinde kadın, geri dönüşümlü ambalaj malzemelerinden el çantası yapımını öğreniyor ve para kazanıyor.

Çöp(m)adam Nedir?

Çöp(m)adam, hayatları boyunca düzenli gelire sahip olmamış kadınlara fırsat sunan bir sosyal kalkınma projesidir. Unilever Türkiye ve Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri destekleriyle hayata geçen çöp(m)adam projesi kapsamında, Ayvalık ve İstanbul’da yaşayan 400’ün üzerinde kadın, geri dönüşümlü ambalaj malzemelerinden el çantası yapımını öğreniyor ve para kazanıyor.

Çöp(m)adam projesi ile ev kadınları, Unilever tarafından sağlanan Becel, Calve, Knorr, Lipton, Magnum ve UFS markalarına ait atık ambalajlardan şık ve kullanışlı çantalar üretiyor. Proje ile bir yandan atık yönetimi yapılırken diğer yandan çalışmaya ihtiyacı olan kadınlar için istihdam sağlanmış oluyor.

Daha önce yorum yapılmamış!